Honda Civic - історія моделі

Honda Civic

Нестаріючий символ японської автомобільної промисловості, “Хонда Цивік” уже понад сорок років радує автомобілістів усього світу. Відгуки про нього неоднозначні, але “на смак і колір…”, як то кажуть, однодумців не знайти. Дебют пройшов у 1972 р., відтоді автомобіль користувався успіхом у поціновувачів хорошої японської якості. Він привів підприємство до заслуженої слави, ставши серйозним конкурентом на ринку продукції “корифеїв” автобізнесу “Форда” і “Шевроле”. Багато в чому завдяки цій моделі Хонда є тією, якою ми її знаємо сьогодні.

Honda Civic

Honda Civic

Покоління Honda Civic

На сьогоднішній день змінилося десять поколінь Honda Civic. Розглянемо їх по порядку.

1 покоління (1972-1978)

Honda Civic

Honda Civic першого покоління з’явилася на світ у липні 1972 р. Спершу було випущено дводверну версію, трохи пізніше – тридверний хетчбек. Перше покоління оснащувалося 1,2-літровим 4-циліндровим мотором потужністю 50 к.с..  Автомобіль при цьому, важив лише 650 кілограмів, що давало йому непогану динаміку розгону. На вибір пропонувалися два види трансмісії: 4-ступінчаста механіка і автоматична Hondamatic.

Honda Civic

Витрата палива була всього 5,8 літра на сотню. Такі характеристики, укупі з невеликою вартістю – всього 2200 доларів, призвели до того, що Цивік користувався величезною популярністю, зокрема й у молоді. Три роки поспіль (з 1972 по 1974) автомобіль удостоювався премії Car of the Year Japan.

Проаналізувавши популярність автомобіля, керівництво Honda ухвалило рішення про експорт його до Сполучених Штатів. Це сталося того ж 1972 року. Як показала історія – це стало початком перетворення автоконцерну і цієї моделі на те, що ми знаємо зараз. Вдалі технічні рішення і невелика вартість і в період з 1976 по 1978 рік перше покоління Honda Civic стає найпопулярнішим і найбільш продаваним автомобілем у світі! 

У 1973 році на ринок виходить модель Civic з 1.5-літровим 53-сильним двигуном CVCC (Controlled Vortex Combustion Chamber) і варіативною автоматичною трансмісією/5-ступінчастою механікою. Цей автомобіль став справжньою сенсацією в США. Компанію йому склали спортивна версія Civic RS з двокамерним двигуном і практичний універсал.

Тоді ж, у 1973 році Цивік отримав престижну нагороду міжнародного конкурсу ‘Car of the Year’, посівши 3 місце.

2 покоління (1979-1983)

У 1979 році побачив світ Цивік другого покоління. Хоча модель першого покоління на той час мала доволі непоганий успіх, конкуренти не дрімали і було ухвалено рішення на основі першої моделі випустити поліпшений варіант.

Honda Civic

У 1980 році компанія представила новий мотор CVCC-II об’ємом 1,3 літра і потужністю 55 к. с., з модернізованою системою камери згоряння.

Honda Civic

Був і ще один, потужніший, 67-сильний мотор об’ємом 1,5 літра. До них йшла одна з трьох трансмісій: 4-ступінчаста механіка, 5-ступінчаста механіка і нова 2-ступінчаста роботизована трансмісія Hondamatic. Через рік з’явився поліпшений триступінчастий “робот”. Через два роки після прем’єри хетчбека, компанія показала ще два кузови: місткий універсал (Country station) і класичний седан.

Друге покоління зробило ще один крок у бік ергономіки, комфорту та естетики.

Honda Civic

Honda Civic

Новий Civic II отримав премію ‘U.S. Import Car of the Year 1980’ від американського журналу Motor Trend.

3 покоління (1983-1987)

Третє покоління Цивіків стало подальшим логічним розвитком популярної моделі.  Новий Цивік став соліднішим, більшим, його база зросла на 125 мм.

Honda Civic

У базовій версії автомобіль комплектувався 60-сильним 1.3-літровим двигуном і 4-х або 5-ступінчастою МКПП або 3-ступінчастою АКПП. Також пропонувався новий 1.5-літровий 12-клапанний двигун потужністю 76 к.с.

Випускалося дане покоління Цивіків у 3-х, 4-х і 5-дверних версіях

Honda Civic

У 1987 році Civic вперше отримав повний привід – ним оснащувалася версія в кузові універсал.

Можна сказати, що починаючи з третього покоління, Civic набув характерних рис зовнішності, впізнаваних у всіх наступних поколіннях. Це і доволі низький силует, завужені фари, тонка лінія радіаторної решітки. Civic став впізнаваним, ба більше, 1984 року в Європі виборов нагороду “Torino-Piedmonte Car Design Award”, а в Японії вкотре отримати премію “Car of the Year Japan”

4 покоління (1987-1991)

Honda Civic

Четверте покоління Civic надійшло до покупців 1988 року, передбачувано додавши в розмірах кузова і салону. Лінія даху трохи опустилася, площа скління стала більшою, дизайн автомобіля продовжив еволюцію колишніх поколінь – трохи солідніший і трохи спортивніший. Civic IV набув вузьких фар і більш стриманого дизайну екстер’єру в європейському стилі, який проявився найбільше в задніх ліхтарях, зовнішніх дзеркалах, колісних дисках.

До четвертого покоління перед інженерами Honda гостро постало питання розробки високоефективного двигуна, який суттєво б підвищив технічний рівень моделі. І вони його створили! Це 16-клапанний мотор, який розробники назвали Hyper. Він пропонувався в новому поколінні одразу в п’яти варіаціях: від 1.3-х до півтролітрової. Максимальна потужність топового двигуна становила 92 к.с., базовий же мотор мав 62 к.с.

У 1987 р. на автомобілях Honda Civic четвертого покоління вперше серед машин цього класу було застосовано двигуни з системою зміни фаз газорозподілу і ступеня відкриття клапанів (VTEC). Це нововведення було застосовано у варіації Civic SiR, що оснащувалася форсованим двигуном DOHC VTEC (легендарний мотор B16A). Автомобіль розвивав чималі на ті часи 125-130 к.с. В Америці автомобіль поставлявся тільки з електронним уприскуванням палива, в Європі та Японії – його карбюраторні версії.

Крім хетчбеків, були також представлені високий універсал (Shuttle) і купе CRX.

Високі споживчі та технологічні властивості автомобіля були гідно оцінені. Civic 4 покоління отримав нагороду “Золоте кермо” від найбільшого німецького видання Bild, а французький автомобільний журнал L’Automobile Magazine назвав Civic 4 найякіснішим і найнадійнішим автомобілем серед малолітражок 1989 року.

5 покоління (1991-1997)

Honda Civic

5 покоління Цивіків вирізняє яскрава зовнішність, що запам’ятовується. Вона втілила в собі, як незграбний дизайн 80-х, так і округлий 90-х. Civic V не виглядає архаїчно досі: компактний, легкий, стрімкий.

У п’ятому поколінні випускалися 4-дверний седан, 3-дверний хетчбек (з кінця 1991 року) і 2-дверне купе.

Honda Civic

Габарити автомобіля знову збільшилися. Також змінився і двигун – знаменитий VTEC хондівці як слід доопрацювали і представили вже в 70-сильному виконанні. Мотор вирізнявся економічністю і витривалістю. Були й потужніші версії: 92-х і 125-сильна. До відома: 92-х сильна споживала лише 4.8 літра на сотню в міському циклі!

Нове покоління вирізнялося надійними системами безпеки. У базовій версії автомобіль укомплектовувався фронтальною подушкою безпеки водія та системою ABS.

У 1993 році на ринку з’явилося дводверне купе. Тут була і якісна аудіосистема та 125 кінських сил під капотом.

Пізніше, 1994 року, на світ з’явився ще один двигун: 1.6-літровий DOHC на 160 сил, оснащеним передовою системою DOHC VTEC (два розподільчі вали, система зміни фаз газорозподілу). Його встановлювали на спеціальну серію Sol, яка оснащувалася спортивною підвіскою і гальмами.  У роботі над шасі цієї серії брав участь знаменитий бразильський гонщик Айртон Сенна. Завдяки цим характеристикам, Civic п’ятого покоління вирізнявся завидною динамікою.

З плюсів цього покоління можна відзначити хорошу динаміку, екологічний двигун, хорошу ергономіку і зовнішність.

З недоліків – посередню шумоізоляцію, бідне оснащення інтер’єру і слабке антикорозійне покриття. Жорстка підвіска, що давала змогу входити в повороти на великій швидкості, не сприяла комфортній їзді поганими дорогами. Також цей автомобіль мав вельми скромний багажник – всього 230 літрів.

Незважаючи на все перераховане, Honda Civic 5 покоління отримав дві премії ‘Car of the Year Japan’ поспіль у 1991 і 1992 році.

6 покоління (1995-2000)

Honda Civic

Шосте покоління популярної моделі Honda Civic було презентовано в 1996 році (в 1995 році – в Японії). Поява шостого покоління ознаменувала перехід від простого автомобіля для всіх до високотехнологічного шедевру. У конструкції ходової частини широко використовувався досвід гоночного підрозділу Honda. Передня підвіска була на подвійних трикутних важелях, задня – багатоважільна. У лінійці чотирициліндрових моторів з’явилися як варіанти з одним розподільним валом (SOHC VTEC), так і потужні двовальні DOHC VTEC (1.5 л/125 к.с., 1.6 л/160 к.с.). Крім того, вперше Civic отримав безступінчасту варіаторну трансмісію (CVT), що зробила автомобіль економічнішим. Пропонувалися варіанти з 5-ступінчастою МКП і традиційним 4-ступінчастим автоматом.  Спеціально для Японії Honda випустила екстремальний варіант Civic VI під назвою Honda Civic Type-R. Модифікація була доступна тільки в кузові хетчбек із двигуном B16B (1.6 л/185 к.с. при 8200 об/хв), 5-ступінчастою МКПП і диференціалом підвищеного тертя (LSD). Двигун B16B був, своєю чергою, “цивільною” версією найбільш “злого” мотора від Honda Integra Type-R (B18C).

Проте, звичайний Civic 6 покоління мав дещо гіршу, порівняно з п’ятим поколінням, динаміку. Це пояснювалося тим, що конструктори Honda збільшили масу автомобіля через збільшені апетити споживачів до розмірів салону, безпеки та комфорту автомобіля.

Honda Civic

У 1996 р. Honda Civic стала першою серійною машиною, що відповідає дуже жорстким екологічним вимогам LEV (Low Emission Vehicle). Honda Civic шостого покоління випускалася в таких кузовах: трьох- і п’ятидверний хетчбек, купе, седан і універсал Aero Deck. Виробництво було налагоджено в трьох країнах: Японії (тридверні хетчбеки та седани), Англії (п’ятидверні хетчбеки та універсали) і США (купе).

Загалом, можна говорити, що модель вийшла доволі вдалою, незважаючи на те, що нічого революційного в ній не було, скоріше це була еволюція Цивіка.

7 покоління (2000-2003, 2003-2005 рестайлінг)

Honda Civic

Сьоме покоління моделі вийшло на ринок у 2001 році. З виходом цієї моделі все частіше почали лунати голоси незадоволених тим, що Хонда замість “запальничок” стала робити Цивіки “для всіх”. Пішла експресія, з’явився комфорт.  І справді, машина вийшла досить безликою. Разом з оновленим дизайном автомобіль отримав абсолютно нову підвіску типу MacPherson і легкий 1.7-літровий мотор потужністю 117 к.с.

Honda Civic

Незважаючи на запевнення фахівців Honda в тому, що Мак-Ферсон налаштований максимально “по-хондівськи”, автомобіль став нуднішим в управлінні. Пішла колишня відточеність реакцій на рух кермом, автомобіль більше кренився в поворотах.

Двигуни залишилися тими самими: SOHC VTEC і DOHC VTEC, 1.4 л і 1.6 л (для Японії – 1.5 л і 1.7 л).

Формально новий Civic став кращим: збільшився простір для задніх пасажирів, зник тунель у підлозі, покращилися показники кузова на кручення. Мотори стали економічнішими, варіатор надійнішим. Помітно покращилася шумоізоляція салону. Однак сидіння втратили виражену бічну підтримку, двигуни – характерний потужний підхват VTEC після 5500 об/хв, а зовнішність Civic VII стала універсально європейською, не нагадуючи про спортивні претензії моделі.

Проте у 2002 році з’явилася версія Civic Si, оснащена 160-сильним двигуном і ралійною 5-ступінчастою механікою, щоб хоч трохи порадувати фанатів моделі.

Через рік після її виходу, на ринку з’явилася перша гібридна версія Civic, оснащена бензиновим 1.3-літровим 4-циліндровим мотором потужністю 65 к. с., сполученим з 13-сильним електричним. Таке поєднання двигунів дало змогу скоротити рівень витрати в місті до 5.1 літра на сотню.

Honda Civic

У 2004 році відбувся рестайлінг моделі, втім, який не спричинив кардинальних змін. У новій версії трохи змінився бампер, оптика та решітка радіатора.

Традиційна перемога в конкурсі ‘Car of the Year Japan’ припала на 2001 і 2002 рік.

8 покоління (2006-2008, 2008-2012 рестайлінг)Honda Civic

Восьме покоління Civic постало в зовсім іншому варіанті. Особливо сильно відрізнявся дизайн седана і хетчбека. У чому їхні відмінності?

Honda Civic

Хонда Сівік Седан – машина представницького класу, на якій можна зустріти ділових партнерів, не соромлячись виділитися серед інших власників транспорту. У цьому варіанті дебют трапився в 2015 році. Його “родзинкою” стала спортивна спрямованість дизайнерського оформлення. Передній бампер був дещо занижений, зроблений обвіс на порогах. На спорткари виріб схожий заднім бампером і спойлером.

Honda Civic

Для Civic хетчбек, обладнаного п’ятьма дверцятами, характерні риси футуризму зі спортивним натяком. Не помітити його в потоці неможливо. За рахунок чого покращено аеродинаміку? Ці якості скориговані завдяки збільшеному нахилу лобового скла, формі кузовних деталей. “Хетч” нагадує космічний корабель, настільки проектувальники хотіли змінити дизайн. Недарма в народі його прозвали “Космоцивіком”.

Honda Civic

Відтінки темного металу надають салону благородної скромності та ексклюзивності. З перевірками на антиплагіат Хонда впоралася б на всі сто. Цивік вирізняється зовнішньою компактністю, проте всередині відчувається простір. Багажник на 415 л вміщує багато речей, тож на такому “сталевому коні” можна вирушити на дачу, на пікнік, у подорож.

Honda Civic

Щодо двигунів, то європейські версії моделі оснащувалися економічними 1.4-літровим і 1.8-літровим (113 к.с.) апаратами VTEC, споживаючи лише 10-12 літрів на 100 км у місті.

Honda Civic

Спортивна версія Type-R була укомплектована 2.0-літровим силовим агрегатом. Крім цього був доступний і 2.2-літровий дизель потужністю 140 к. с., агрегатований з 5-ступінчастою механікою або автоматом, що злітав до сотні за 8.6 секунд.

Honda Civic

Рестайлінгова версія 2009 року отримала мінімум змін зовні та жодних всередині. Трохи змінилася форма задніх ліхтарів (вони стали ромбоподібні) і форма протитуманних фар.

9 покоління (2012-2015)

Honda Civic

У такому вигляді Хонду знали до 2012 р., поки не з’явилася нова модель. Доопрацьована підвіска, просунута шумоізоляція подарували можливість поліпшити споживчі якості. До цього моменту “японець” уже мав надійну систему безпеки: вдосконалену курсову стійкість, полегшений старт. Мотор працює тут на бензині, будучи наділеним об’ємом 1,8 л. Додалося і “конячок” – стало 142.

Honda Civic

Трансмісійну систему покупець обирає на свій розсуд: п’ятиступінчастий автомат, шестиступінчаста механіка.  Комплектації представлені в трьох варіаціях: “LifeStile”, “Преміум”, “Elegance”. Система EcoAssist дозволяє водієві обирати зручний формат їзди з оптимальними витратами на пальне.

Honda Civic

Салон затісний, не вистачає місця як у колінах, так і над головою, високі пасажири та водій можуть відчувати певні незручності. Плюс – центральний тунель на підлозі заднього ряду сидінь практично відсутній, і втрьох тут пасажири не тісняться, не притискають один одного ліктями.

Об’єм багажника Хонда Цивік – 440 літрів, для седана непогано.

Основні плюси моделі

  • економічність
  • надійність
  • дизайн
  • безпека

Мінуси

  • слабке лакофарбове покриття
  • дорогі запчастини
  • ціна

10 покоління (2015-н.в.)

Honda Civic

Десяте покоління Цивік, що з’явилося в 2015 році, стало виглядати ще більш футуристично. У міському потоці ця модель так і приковує погляди. У цьому поколінні конструктори постаралися зробити так, щоб про її придбання замислювалася не тільки активна і просунута молодь.  Багато опцій Цивіка притаманні моделям вищого класу. У базовій комплектації, наприклад, можна знайти повністю світлодіодну оптику (включно з протитуманками), безключовий доступ і відчинення багажника, здвоєний глушник і режим Спорт, попередження про відхід з розмітки і ще безліч інших приємних дрібниць. Тобто Civic перестав грати в гольф-класі.  Машина стала більш солідною, багато оснащеною.

Honda Civic

Неординарний кузов виділяється, трикутники вихлопних систем виглядають цікаво.  Екстер’єр відрізняється біксеноновими фарами головного освітлення, здатними змінювати дальність світлового потоку за рахунок спеціальних шторок. З оптикою можна більше сконцентруватися на дорожньому покритті навіть у разі поганої видимості через погоду. Кузову надали нотки спортивності.

Honda Civic

Елегантності водночас йому не позичати. Денні світлодіодні ліхтарі додають функціональності та зручності в експлуатацію, модного стилю в дизайн. Різні ситуації водієві пережити простіше, оскільки всі механізми продумані та сформовані так, щоб йому вдавалося водіння.

Двигуни пропонуються такі:

 16-клапанний атмосферний i-VTEC об’ємом 2.0 літра, 158 кінських сил при 6500 об/хв і 188 Нм максимального моменту при 4200 об/хв. Він працює в парі з 6-швидкісною “механікою” або безступінчатим варіатором. Середня витрата його – 6.7 до 7.6 літрів на сотню.

1.5-літровий Earth Dreams VTEC Turbo з системою безпосереднього живлення, на 174 к.с. при 6000 об/хв і 220 Нм крутного моменту. У парі з мотором йде варіатор CVT. У такій комбінації машина розганяється до сотні менш ніж за 8 секунд, а витрачає 6.7 літрів пального у змішаному циклі руху.

Передня частина салону оформлена з асиметричністю елементів. Все просто “дихає” космічним магнетизмом: великий тахометр по центру “боліда”, яскраве підсвічування. У ведучого машину – все під рукою!

Крісла мають стильний вигляд завдяки дорогому шкіряному оздобленню. У максимальній комплектації комфорт водієві забезпечується за рахунок регулювання поперекового упору за допомогою електроприводу.

Плюси моделі

  • Забезпечує непоганою швидкістю і керованістю
  • Надійність
  • Солідність, дорогий інтер’єр
  • Досить місткий багажник

Мінуси

  • “Глюки” ABS у дощову погоду. Авто залишається під зливою на кілька годин – отримуй проблему у вигляді збоїв системи. Результат – через три роки доводиться міняти датчик.
  • У сніжну зиму не вистачає кліренсу. При серйозних поломках доводиться шукати оригінальні запчастини.
  • На поганих дорогах страждає підвіска.
  • Автолюбителі відзначають ненадійність опції блоку мікроклімату. Його важко переналаштувати через низьке розташування на торпедо.
  • “Серце” автотранспорту не налаштоване на великі перегони. Незважаючи на спортивну оригінальність, він не “заточений” під високі швидкісні поїздки: повільно перемикаються передачі, підводить електроніка на старті.
  • “Робот” краще зовсім не вибирати, інакше замучить дорогий ремонт.
  • Не всім до душі припала оглядовість через присутність мертвих зон, незважаючи на великі дзеркала.
  • “Болячками” можна назвати погану роботу встановленого “робота” в заторах. Маленькі швидкості машинка не любить, практично глухне в заторах.
  • Приладова панель ловить сонячні відблиски, заважаючи в дорозі. Деякі водії відзначають погані шумоізоляційні властивості.
  • Бажано займатися частим регулюванням клапанів, щоб уникнути втрат динаміки.

Підсумок

Незважаючи на те, що в останніх версіях Цивік відійшов від концепції автомобіля “запальнички”, для молоді, він так само залишається дітищем японської високотехнологічної промисловості. Надійність, презентабельний зовнішній вигляд, економічність, високі експлуатаційні якості, гарантують йому любов і довіру покупців. Підтвердженням того, що на автомобіль чекає велике майбутнє є те, що дана модель пережила вже десять поколінь і не збирається зупинятися на досягнутому. А ми будемо й надалі пильно стежити за цією захопливою історією під назвою Honda Civic.

Пошта для зв'язку: [email protected]