Ситуація, коли двигун починає під’їдати оливу, нерідко навіть на нових автомобілях. Багато власників скаржаться, що їх однорічні та дворічні машини вимагають доливання олії практично на половині міжсервісного інтервалу, тобто приблизно на 5 тисяч км, а трапляється, що власник підливає мастильний матеріал навіть частіше. З чим пов’язаний такий олійний апетит на нових двигунах? Як варіант – з неправильно проведеною обкаткою. Ще однією частою причиною є неправильний підбір моторної оливи, а саме невідповідність по в’язкості та недотримання допусків загалом. На нових машинах причини перевитрати мастила, як правило, інші – від неправильної роботи системи вентиляції картера до зношених тертьових деталей. Хай там як, з багатьма випадками “масложора” можна впоратися, не вдаючись до капітального ремонту силового агрегату.

Олива яка заливається в горловину двигуна автомобіля

Зазвичай течі олії спостерігаються на автомобілях, що пробігли близько 150 тис. км, проте трапляється, що двигун починає “потіти” і на нових автомобілях через браковані або некоректно встановлені ущільнювальні деталі.

Відповідно ваше завдання – виявити локації підтікань. Зазначимо, що найчастіше герметичність втрачають ущільнення колінчастого валу – передній та задній сальники. Непоодинокі випадки також, коли втрачають герметичність сальники розподільчих валів. Нарешті, пропускати масло може пробка для зливу олії або масляний фільтр.

Найчастіше проблема вирішується малою кров’ю – заміною прокладок та сальників. Але якщо мотор турбований, можуть підтікати трубки подачі та зливу олії турбокомпресора. Олія в цьому випадку ризикує потрапити в систему впуску та забруднити поршневу частину, а також у систему випуску, і тоді під загрозою опиниться каталітичний нейтралізатор.

Дане рішення – напівзаходи, проте в ряді випадків, особливо коли автомобіль не новий, і необхідно максимально продовжити йому життя, не вдаючись до капремонту, цілком дієве. Радикально підвищувати в’язкість при цьому не варто.

Скажімо, якщо раніше використовувалися олії 0W-20 або 5W-30, можна спробувати лубрикант зі значенням 5W-40. Майже відразу після заміни масла ви відчуєте різницю в масляному апетиті двигуна.

Однак платою за таке рішення може стати погіршення пускових якостей двигуна, особливо за сильних морозів взимку. Крім того, проблему може вирішити перехід із синтетичної оливи на напівсинтетику і навіть мінералку. Потрібно лише переконатись, що такі мастильні матеріали відповідають допускам автовиробника.

Досить частий випадок – коли згодом зношуюсь і починають пропускати оливу масло знімні ковпачки, вони ж сальники клапанів. Причинами зносу може стати перепад температур (наприклад, після перегріву двигуна) або моторне мастило, несумісне з гумовими елементами конструкції.

Тут все залежить від конструкції вашого двигуна. У ряді випадків ці деталі можна замінити, не знімаючи головку блоку циліндрів, тому на такому ремонті ви точно не розоритеся. Однак нерідко потрібен демонтаж розподільних валів, що супроводжується розбиранням передньої частини двигуна, зазвичай потрібно також знімати головки блоку циліндрів. Проте витрати на такі заходи все одно не можна порівняти за ціною з капремонтом. Витрата масла від такої процедури може скоротитися в кілька разів.

Система вентиляції картера покликана відводити гази, що прориваються у впускний тракт крізь ущільнення поршень-циліндр. Однак разом із картерними газами у впускний колектор надходять також і дрібні частинки олії.

Коли двигун здоровий, із цим замаслюванням справляється масло відділювач. Однак якщо він сильно забруднений, то не виконує свою функцію повною мірою. Клапан системи вентиляції картера перестає нормально регулювати тиск і мастило видавлює через сальники та прокладки. Олія, що просочилася, нерідко заліплює впускні клапани і утворює нагар в циліндрах. Звідси висновок: необхідно чистити систему через кожні приблизно 60 000 км пробігу та регулярно перевіряти її стан.

Ще одна часта причина “масложора”, особливо на нових машинах, – закоксовані масло знімні кільця. Тут на допомогу прийдуть присадки, що чистять, які цілком можуть позбавити деталі двигуна від відкладень.

І, до речі, до складу присадок, покликаних перемогти витік олії, крім елементів, що чистять, входять компоненти-загусники, а також речовини, що підвищують еластичність гумових ущільнювачів. Інакше кажучи, у разі боротьба з ” масложором ” йде відразу кількох фронтах.

У ряді випадків може допомогти також і їзда по трасі на підвищених оборотах двигуна, з включенням зниженої передачі. Утримуючи оберти двигуна близько години на позначці приблизно 4000 об/хв, ви реалізуєте м’який варіант розкоксування. Трючі деталі мотора, так само як свічки запалювання, як мінімум частково очистяться від відкладень.


0 коментарів

Залишити відповідь

Заповнювач аватара

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошта для зв'язку: [email protected]