Якщо у вашої машини витрата оливи не перевищує 400г/1000км за умови активної їзди і машина при цьому не димить – не переживайте і не мучте себе та сервісменів. Якщо ж витрата дійсно велика і (або) машина сильно димить, є кілька варіантів:
- Продати автомобіль “як є”.
- Зробити розкоксовку поршневих кілець (раптом допоможе!) і все ж таки продати. Розкоксування допомагає не завжди і, зазвичай, не на довго. Необхідно пам’ятати, що ця операція, хоч і рідко, призводить до результату, зворотного очікуваному.
- Зробити ремонт двигуна.
Люди завжди вірять у краще і про капітальний ремонт двигуна думають – “З моєю-то машиною цього статися не може! Вона піді мною пробігла № т.км і нічого з нею не робилося, тільки масло і колодки міняв. Не міг же движок померти, адже японський!!!” Ось і дзвонять до сервісу з питаннями про заміну маслознімних ковпачків (манжет) клапанів.
Окремо стоять запитання на кшталт “у мене кудись іде масло з двигуна. Скільки коштує у вашому сервісі заміна сальників розподільчого валу(ів) і колінвала?” Тут існує просте, але дієве правило – якщо після стоянки ви виявляєте під своєю машиною калюжку оливи (хоча б маленьку) – витрата пов’язана з витоком оливи назовні (але не обов’язково ТІЛЬКИ з нею!!!), якщо калюжі немає – олива йде через камеру згоряння. Не спокушайтеся – через “сопливі” сальники або прокладку клапанної кришки, що “потіє”, масло йде настільки незначно, що помітити це за допомогою штатного щупа неможливо!
Заміна ковпачків
Якісно поміняти масляні ковпачки (МСК) можна тільки зі зняттям ГБЦ, бо без перевірки стану (ремонту, заміни) напрямних і стрижнів клапанів ця операція безглузда. За наявності зазору між клапаном і втулкою, що перевищує допустимий, або (і) задирів на стрижні клапана ресурс нових ковпачків, м’яко кажучи, сильно зменшиться (аж до нуля). Провести ж відповідну діагностику можна лише з демонтажем ГБЦ. Не будемо забувати, що під час зняття/встановлення ГБЦ необхідно перевірити (відновити) привалочні площини ГБЦ і блока циліндрів. Причому при великій кривизні площини блоку відновлення її необхідно і проводиться з повним розбиранням оного блоку. Так само вкрай бажано перевірити ГБЦ на герметичність – зробити опресовування.
Отже, ми дійшли до того, що першим кроком до діагностики/усунення підвищеної витрати масла є зняття – діагностика – ремонт ГБЦ. Знімаємо головку – і що ж ми бачимо? Правильно, стінки циліндрів. Тобто, побачимо ми ще й багато іншого, але під час боротьби з витратою масла нас цікавлять саме вони. Варіантів тут небагато – або на стінках зберігся хон всією поверхнею, відсутні задирки, і геометричні розміри циліндрів перебувають у межах допуску, або ні.
Якщо циліндри зношені, жодними напівзаходами на кшталт заміни кілець і (або) маслоз’ємних манжет клапанів ви не відбудетеся! Тут допоможе тільки капітальний ремонт двигуна. З розточуванням, заміною поршнів тощо.
Якщо циліндри в ідеальному стані – виникає питання, – в якому стані кільця? Особливо маслознімні. Дефектувати їх можна лише шляхом повного розбирання ДВЗ. А повністю розібравши двигун уже грішно, я вважаю, не поміняти їх незалежно від їхнього стану. Так само, при розібраному двигуні було б дурістю не перевірити колінчастий вал на знос шийок і биття. За наявності таких дефектів доведеться відремонтувати колінвал і замінити вкладиші. Виходить, що в цьому разі ми економимо (порівняно з повним капітальним ремонтом двигуна) лише на нових поршнях і роботі з розточування блоку. Слюсарні роботи виходять ті ж самі, що і під час капітального ремонту – зняти, дефектувати, зібрати і встановити двигун.
Міняти ж тільки поршневі кільця, не ремонтуючи ГБЦ – мавпова праця.
Отже. Вирішивши боротися з підвищеною витратою оливи, перше, що ви маєте зробити – відповісти СОБІ на кілька запитань:
- Чи хочу я отримати гарантію на виконані роботи? Надавати таку гарантію під час заміни МСК без зняття/дефектовки/ремонту ГБЦ безвідповідально (по відношенню до клієнта) і небезпечно (по відношенню до свого гаманця).
- Припустимо, ви впевнені, що обійдетеся заміною МСК і хочете зробити це правильно (зі зняттям ГБЦ). Ви відвозите машину в сервіс, там знімають головку і стає очевидно, що потрібен капітальний ремонт двигуна. Ви готові до цього? Морально і фінансово? Якщо ні – то збирати все назад, нічого толком не зробивши і віддавши гроші за марну операцію зі зняття/установки ГБЦ? Або тупо міняти МСК без жодної гарантії, що витрата оливи знизиться, адже циліндропоршнева група зношена!
- ГБЦ знято, стінки циліндрів віддефектовано і визнано ідеальними. Чи будете міняти при цьому кільця? Адже не віддефектувавши їх, гарантію на усунення витрати масла ніхто не дасть. Тобто, необхідна робота, загальний бюджет якої (із запчастинами) можна порівняти за грошима з капітальним ремонтом двигуна.
- Чи варто економити на запчастинах, за принципом “це ще не зовсім мертве” або встановлюючи китайські (турецькі, жигулівські тощо) деталі.
- Чи варто економити на послугах професіоналів, звертаючись у сумнівні сервіси?
Залежно від відповідей – або звертайтеся до сервісу, або регулярно доливайте оливу в двигун, що, найчастіше, економічно доцільніше. Оцініть можливість зміни автомобілем власника. Робити \”капіталку-лайт\” у гаражі ризиковано, це найгірший із варіантів.
0 коментарів