Лобове скло – деталь, схильна до серйозних навантажень, а тому поява на ній подряпин – це тільки питання часу навіть при дбайливій експлуатації. Чимало водіїв цікавить, чи можна відполірувати лобове скло, відновити його оптичні властивості без дорогої заміни? Які засоби та методики для цього використовувати?

Звідки беруться подряпини на лобовому склі?

Найбільш поширені причини такі:

  1. Попадання на поверхню твердих механічних частинок, що містяться у бруді та пилу . Особливо небезпечно, якщо вони забиваються під двірники, через що кожен їхній рух залишає подряпини.
  2. Попадання дрібних камінчиків . З такою проблемою часто зустрічаються водії, які регулярно подорожують ґрунтовими, гравійними дорогами. Навіть мініатюрний камінчик, що вилетів з-під коліс попереду авто, що йде на величезній швидкості, здатний залишити не тільки добре помітну подряпину, але і скол.
  3. Нехтування правилами догляду та обслуговування . Полірування лобового скла цілком може знадобитися, якщо при його чищенні раніше був використаний занадто грубий абразивний матеріал, металеві скребки, щітки з твердою щетиною.

Борошна вибору: полірувати чи міняти?

Полірування лобового скла автомобіля виглядає більш раціональним рішенням, порівняно з купівлею та встановленням нової деталі, що пов’язано з великими витратами. Втім, не завжди такий варіант виправданий та здатний дати бажаний результат. Фахівці рекомендують використовувати його у таких випадках:

  • Невелика кількість подряпин, їхня концентрація в одній області, глибина, що не перевищує 300 мкм.
  • Величезна вартість нового елемента скління. Це особливо актуально у разі комплектації датчиками дощу, модулями обігріву.
  • Гостра необхідність збереження всієї штатної комплектації транспортного засобу, що стане в нагоді при подальшому продажу.

Перед тим як відполірувати лобове скло автомобіля, слід оцінити глибину подряпин. Для цього достатньо провести по них нігтем: якщо він чіпляється, то краще поміняти деталь, навіть ретельна робота не дозволить усунути дефект. Аналогічне рішення варто прийняти і за великої кількості подряпин, або за мінімальної вартості нового елемента скління.

Що потрібно для полірування?

Перевірка – не єдине, що потрібно зробити, перш ніж відполірувати лобове скло.

Потрібно підготувати відповідний набір засобів та інструментів:

    1. Шліфувальна машинка, що допускає зміну частоти обертання в діапазоні від 1200 до 1700 оборотів. На великих швидкостях працювати не можна, це може призвести до перегріву і появою на деталі великих тріщин.
    2. Фетрове коло.
    3. Пасти та поліролі різного ступеня зернистості та абразивності.
    4. Маркер для позначення проблемних зон.
  1. Малярний скотч, щоб захистити найближчі зони та області, які не потребують обробки.
  2. Бризгалка для води, щоб змивати надлишки полірувального засобу, охолоджувати, зволожувати поверхню.
  3. Засіб для миття скляних та дзеркальних поверхонь, знову ж таки, у форматі аерозолю, спрею.
  4. Мікрофібра.

Підготовка автомобіля

Полірування лобового скла в домашніх умовах або в сервісному центрі починається з підготовки. Слід ретельно вимити скляну поверхню, просушити її, проклеїти по периметру малярним скотчем, щоб унеможливити випадкові пошкодження суміжних металевих елементів. Після сушіння всі дефекти, що потребують обробки, рекомендується помітити стійким маркером, це спростить процес.

Особливості процесу

Полірування лобового скла автомобіля своїми руками проводиться за таким алгоритмом:

  1. Нанесення засобу на фетрову насадку, його розподіл за скляною поверхнею. Відразу багато пасти класти не потрібно, якщо щось простіше додати.
  2. Полірування. Без сильного натиску, на малих оборотах, з їх збільшенням. Потрібно враховувати, що паста досить швидко сохне, тому потрібно періодичне змочування водою.
  3. Робота триває доти, доки стан поверхні візуально не покращає, подряпини – не пропадуть.

Як відполірувати лобове скло від глибоких подряпин?

Відполірувати лобове скло своїми руками від подряпин можна, якщо їхня глибина не перевищує 300 мкм. І тому цілком підходить алгоритм, позначений вище. При серйозніших дефектах рекомендована заміна. Причина тому – зміна конфігурації елемента при тривалому шліфуванні, його товщина значно зменшується, погіршуються оптичні властивості, формуються спотворення, втрачається повноцінний контроль за дорожньою обстановкою. Так, на бічних стеклах настільки серйозні подряпини ще можна спробувати усунути, але на лобовому – не потрібно. Це невиправданий ризик.

Чим можна полірувати скло?

Найкращий варіант – придбати спеціальний набір для полірування лобового скла. Головним компонентом засобу є карбід бору або оксид церію, обидві речовини характеризуються помірними абразивними властивостями, що впливає досить м’яким, при цьому ефективним. Можливе полірування лобового скла пастою ГОІ своїми руками, але слід вибрати версію “ГОІ-1”, як найменш абразивну та агресивну.

Від використання підручних засобів, на кшталт відбілюючих зубних паст та порошків, як радять деякі водії, краще відмовитись. Результат у такому разі непередбачуваний, найчастіше вдається отримати зворотний ефект: старі подряпини не йдуть, навпаки, з’являються нові.

Полірування лобового скла содою

Допустиме “домашнє” засіб для полірування лобового скла автомобіля – харчова сода. Вона розлучається водою до пастоподібної консистенції, після чого розподіляється по поверхні, і робота ведеться за алгоритмом, представленим вище. Спосіб безпечний і дешевий, проте потрібно враховувати пару не дуже приємних моментів:

  1. Сода здатна впоратися виключно з незначними подряпинами та потертостями.
  2. Тимчасові витрати виявляться просто величезними, адже виразність абразивної дії мінімальна. Доведеться простояти зі шліфувальною машиною в руках годину, дві, а то й більше, залежно від виразності пошкоджень.
Категорії: Інформація

0 коментарів

Залишити відповідь

Заповнювач аватара

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошта для зв'язку: [email protected]