Завантажую зараз
×

Тенденції розвитку ринку телевізорів у 2025 році

Mini-LED

Тенденції розвитку ринку телевізорів у 2025 році

Технології розвиваються швидко, провокуючи відповідні зміни в продуктивності та функціоналі будь-якої техніки. Якщо мова йде про такі складні пристрої, як телевізори, то покращення можуть стосуватися багатьох напрямів.

Якісь зміни обіцяють бути близькими до революційних, у більшості випадків це невеликі покращення, не дуже помітні, якщо про них не знати. Сьогодні ми розповімо про перші, зосередившись на трендах, які будуть актуальними протягом як мінімум 2025 року.

Mini-LED

Так, ця технологія є дуже перспективною. По-перше, ТВ із Mini-LED підсвічуванням коштує дешевше OLED-панелей, пропонуючи оптимальний баланс між якістю картинки та вартістю. По-друге, такі матриці позбавлені ризику вигорання екрана, що на сьогодні є головною проблемою OLED-матриць.

Згідно із прогнозами, у поточному році постачання техніки з Mini-LED екранами зросте до 10.2 млн. одиниць, випередивши показники OLED-моделей (приблизно 7 млн. пристроїв), а до 2028 року перевага буде потрійною. На сьогодні лідерами у впровадженні Mini-LED є китайські бренди Hisense та TCL.

Mini-LED

 

Збільшення діагоналі

Мова йде не про окремі моделі, а про масові тенденції. Ще два-три роки тому 75-дюймові телевізори мали мізерне представництво в магазинах, а сьогодні вони стабільно серед найпопулярніших. Причини відомі: здешевлення пристроїв із великими екранами та поява великої кількості контента у форматі 4К (а останнім часом і 8К).

Якщо ви плануєте придбати телевізор із діагоналлю 85 чи 98 дюймів, то таку техніку пропонують декілька виробників, а лідерство належить Samsung Smart TV, хоча останнім часом із корейським брендом активно конкурують вказані вище китайські компанії.

Кількісне та якісне покращення яскравості

Прогнози за цим показником досить оптимістичні: очікується, що в поточному році яскравість нових моделей виросте в порівнянні із 2024 роком на 30%. Лідерами тут є LG OLED та Samsung: вони все частіше пропонують флагмани із піковою яскравістю на рівні 2000 ніт, а в перспективі навіть 4000 ніт (такий показник може мати LG OLED G5). Звісно, у повноекранному режимі середня яскравість набагато менша, але тенденція цілком очевидна.

MediaTek

 

Геймерська складова

Поява процесора Pentonic 800 від MediaTek надає змогу використовувати 4 порти HDMI 2.1 замість двох (один із яких часто займав саундбар), тобто тепер із приєднанням декількох консолей проблем не виникне.

Крім того, цей чип підтримує апаратну частоту 144 Гц та технологію VRR динамічної зміни частоти включно до 165 Гц, він має нейронний процесор зі збільшеною на 50% продуктивністю та зменшеним на 60% енергоспоживанням. Моделі на основі Pentonic 800 мають з’явитися протягом 2025 року.

Серед інших трендів можна назвати появу нових технологій покращення зображення. Наприклад, WHVA, яка збільшує кути огляду для VA-панелей до 180°. Особливо актуальною проблема погіршення характеристик під час перегляду збоку вважається для пристроїв із великою діагоналлю.

І, звісно, очікується подальший наступ штучного інтелекту, який буде використовуватися як для підвищення якості картинки, так і для покращення взаємодії із користувачами.