Чим загрожує змішування різних антифризів
Формули сучасних антифризів мають масу відмінностей. Хоча основа, яка забезпечує низькотемпературні властивості одна – моноетиленгліколь. Антифризи відрізняються пакетами антикорозійних присадок і індивідуальні практично під кожного автовиробника, до того ж мають ще й регіональні особливості.
У США поширені антифризи з фосфатними присадками, а, наприклад, у Європі вони не застосовуються. В Японії використовують гібридні антифризи, що містять фосфати і карбонові кислоти, тобто щось середнє між США і Європою. Формулу кожного антифризу розробляють і випробовують роками, з урахуванням матеріалів, що використовуються в конкретній системі охолодження, оскільки в кожного автовиробника свої постачальники комплектуючих. Навіть сорти гуми можуть відрізнятися, не кажучи вже про склад металу, з якого виготовляють двигуни і радіатори.
В Україні більшість автовласників не надають значення різноманіттю антифризів і орієнтуються в основному на колір. Червоний до червоного, зелений до зеленого і так далі. Важливо розуміти, що колір антифризу визначається барвником, тобто чорнилом, яке додається під час виробництва. Часто буває, що антифриз в експлуатації втратив колір, і в радіаторі хлюпається сіро-буро-малинова рідина.
Тому, при змішуванні антифризів різних виробників одного кольору, можливі негативні реакції і найшкідливіше – втрата антикорозійних властивостей. Різні типи присадок реагують між собою непередбачувано. Можливі неприємності від змішування антифризів від різних виробників можуть бути дуже сумними:
- Корозія системи охолодження (роз’їдання каналів, просочування антифризу в камери згоряння, течі радіатора).
- Розм’якшення шлангів і прокладок, витоки по патрубках.
- Утворення опадів і шламу, погіршення тепловіддачі, перегрів двигуна.
- Забивається радіатор пічки – відповідно пічка не гріє в салоні автомобіля.
Кожна несправність витрачає ваші гроші і час, хоча подібних проблем можна легко уникнути. Просто не треба змішувати різні антифризи.
А якщо витік, впав рівень охолоджування, “лається” бортовий комп’ютер і зростає температура двигуна? Наші рекомендації дуже прості:
Якщо не вистачає близько півлітра антифризу, то долийте простої дистильованої води, це компенсує природне випаровування води з системи. Якщо убуток більше літра, то потрібно їхати на діагностику, а в процесі подальшого ремонту повністю змінити антифриз на перевірений продукт. Під час ремонту немає сенсу економити копійки, збираючи старий антифриз для подальшої заливки в систему. Назву свіжого антифризу слід записати і доливати в майбутньому тільки його.
Отже, підсумуємо. Найважливіше – необхідно уникати змішування антифризів. Не треба орієнтуватися на колір рідини. Доливайте тільки те, що вже в системі або дистильовану воду. Користуйтеся антифризами тільки від відомих виробників, що підходять під конкретну марку автомобіля. Підбирайте антифриз за каталогами, згідно з інструкцією на автомобіль.
0 коментарів