Багатьом водіям знайома ситуація, коли потіє скло в машині. Чому це відбувається? Помилки під час експлуатації, погодні умови, кількість людей у салоні – причин безліч, однак, наслідок завжди один – серйозне обмеження огляду. Якщо потіє скло, що робити в такій ситуації повинен знати кожен водій, адже конденсат не дає повною мірою контролювати дорожню обстановку, призводить до появи сліпучих відблисків від фар зустрічного транспорту. Це вкрай небезпечно, недалеко до серйозної аварії!
Чому потіє скло в машині?
Підвищений рівень вологості всередині салону, сильні температурні перепади і високий рівень вологи в повітрі всередині автомобіля призводить до запітніння лобового, бічних і часом задніх вікон. Висока концентрація вологи в повітрі всередині автомобільного салону може бути викликана природними причинами, тобто погодою, або ж станом автомобіля. Наприклад, взимку температура на вулиці набагато нижча, ніж у самому авто, внаслідок чого скло охолоджується зовні, а тепле і вологе повітря всередині осідає на склі дрібними крапельками – конденсатом.
І виходить, що потіють шибки в машині, адже волозі в салоні нікуди випаруватися, і вона накопичується на його внутрішніх поверхнях – шибках. Влітку така ситуація часто трапляється через дощі та сиру погоду, туман, волога в салоні накопичується через мокрий одяг і взуття, мокрі килимки. Сильний туман – це той самий дощ, тільки дуже дрібний, разом із повітрям він потрапляє до салону і збирається в найпотаємніших куточках салону. При цьому потіє лобове скло в машині, а також бічне, навіть заднє, що серйозно погіршує видимість і призводить до виникнення небезпечних ситуацій на дорозі.
Якщо в прохолодному салоні занадто багато пасажирів, це також призведе до запотівання, оскільки видихають вони тепле повітря у великому обсязі, яке не встигає охолоджуватися. Але винуватцем запітнілих вікон бувають не тільки погодні умови.
Несприятливі мікрокліматичні умови формуються під впливом таких чинників:
- Присутність у салоні або багажному відділенні предметів, насичених вологою. Мокрий одяг, рушники, килимки, що просочилися водою – все це призведе до того, що рівень вологості значно зросте, навіть хороша вентиляція може не впоратися з ним. Не варто дивуватися, чому потіє лобове скло зсередини в машині, якщо багажник після чергового виїзду на природу, пляж, риболовлі або відвідування басейну наповнений мокрими речами.
- Поїздка великою компанією. Повітря, що видихається людиною, насичене найдрібнішими крапельками води, це легко зрозуміти за парою з рота в прохолодну, морозну погоду. Звісно, в автомобільному салоні вся ця вода дуже швидко почне скупчуватися на внутрішніх поверхнях, насамперед, на склі, через значну температурну різницю між їхніми внутрішніми та зовнішніми площинами.
- Активація режиму рециркуляції. Чому в машині потіють вікна всередині салону в такому разі? Відбувається це через особливості режиму. Він передбачає, що кондиціонер охолоджує не вуличне повітря, а те, що вже знаходиться в машині. Функція дає змогу захиститися від зовнішніх неприємних запахів, що актуально під час проїзду в безпосередній близькості від очисних споруд, великого нафтопереробного заводу. Якщо внутрішнє повітря насичене вологою, однак, рециркуляція призведе до серйозних проблем з оглядом, адже вікна не будуть висихати.
- Неправильний напрямок дефлекторів обігрівача. Зі шкільного курсу фізики всім добре відомо, що тепле повітря піднімається нагору, а тому оптимальним напрямком для дефлекторів пічки виглядає нижній, щоб нагріті потоки йшли спочатку в ноги, а потім рівномірно розподілялися по всьому об’єму. Звучить розумно і логічно, але ось для того, щоб не потіло скло в автомобілі, правильно спрямувати повітряні струмені прямо на них, для швидкого видалення конденсату.
- Забруднення салонного фільтра. Його чистоті часто не приділяється достатньо уваги, адже стан елемента не позначається на динамічних характеристиках, ходових якостях транспортного засобу, через що про нього просто забувають. Тим часом зниження пропускної здатності фільтра призводить до недостатньо ефективної вентиляції салону і, отже, швидкого утворення великих обсягів конденсату.
- Конструктивні недоробки. Така ситуація трапляється вкрай рідко, сучасні автомобілі укомплектовані надійними та ефективними вентиляційними системами, але на деяких моделях із 70-х і 80-х років, дійсно, сильно потіє скло в машині ледь не постійно. Власникам можна порадити тільки одне – використовувати додаткові аксесуари, вносити зміни в роботу обладнання, міняти штатні компоненти на більш продуктивні та потужні.
Запотівання з перерахованих вище причин може відбуватися в будь-яку пору року. Ще однією причиною того, чому потіє скло в машині зсередини влітку і не тільки, є випаровування алкоголю від людей, які перебувають усередині. Етиловий спирт, що виділяється під час перегару, притягує до себе водяну пару, волога в повітрі стає концентрованішою і щільнішою, і осідає на поверхні скла. Відповіддю на запитання, чому потіє лобове скло зсередини в машині, також буває непомітна текти, наприклад, радіатора або патрубків, підтікати може антифриз або тосол, які також випаровуються, ці випаровування конденсуються і налипають на скло зсередини авто.
Тіноді запотівання відбувається не зсередини, а зовні, трапляється це в холодну пору року. Якщо ви хочете знати, чому потіє скло в машині зовні, відповідь проста: коли на вулиці температура нижча, ніж у салоні з працюючою піччю, через різницю температур і тепле скло на ньому збирається волога з зовнішнього боку.
0 коментарів